Transmetuar më 26-12-2019, 16:22

Dashi – Do të jeni pak konfuzë në fillim të vitit të ri 2020. Dhe kjo do të jetë tepër shqetësuese për një shenjë që zakonisht ndihet shumë e sigurtë për veten dhe në kontroll.

Keni qëllime të qarta në kokë, prandaj nëse ju del diçka e paparashikuar, ju del situata pak nga kontrolli. Mund të jeni pak të egër në kohëra të vështira, kështu që jepini gjithsecilit pak pushim. Është mirë që të jeni pak të qartë për të kuptuar atë që është e rëndësishme për ju, prandaj fillimi i vitit 2020 do të jetë një periudhë e vështirë.

Demi – Viti i ri do ju gjejë tek Urani, një planet me ndryshim kaotik. Jeta mund t’ju duket e strukturuar me një rutinë të mirë, mund të keni një fillim të paparashikueshëm. Kjo mund të ndikojë në çdo gjë rreth jush, duke nisur nga marrëdhëniet.

Por ka një lajm të mirë për ju. Ky fillim i vështirë mund të përfundojë duke mësuar diçka më shumë. Kjo do ju ndihmojë që të jeni më të lirë si natyrë dhe të krijoni më shumë stabilitet brenda vetes.

Peshorja – Është e rëndësishme që të dini se peshorja, një shenjë ajri, mund të mos e përjetojë shumë mirë muajin e parë të vitit sepse Plutoni dhe Saturni do të jenë pranë shenjave të tokës.

Njerëzit e kësaj shenje dinë ti balancojnë mirë gjërat, por mund të mos e ndjejnë këtë energji në ditët e para të janarit. Për këtë arsye mund të ndihen sikur nuk dinte çfarë të bëjnë me jetën e tyre.

Çdo gjë do të përmirësohet gjatë ditëve por nga i gjithë ky konfuzion, peshoret do mësojnë më shumë për veten.

Bricjapi – Njerëzit e kësaj shenje e dinë se puna e vështirë dhe ambicia vlerësohet, por mund të ndihen të humbur sepse nuk e dinë hapin e radhës. Por kjo është diçka që zgjidhet dhe kalon.

Mund të jetë pak e vështirë në fillim , por me pak qetësi dhe me studim të leksioneve të mësuara më parë, do ia dalin që ta kalojnë më së miri pjesën tjetër të vitit./a.m/noa.al/