Vritet me armë zjarri një djalë i ri në Kavajë, arrestohet pronari i lokalit
Transmetuar më 09-12-2019, 18:23

Në përditësim

Një person është vrarë me armë zjarri në qytetin e Kavajës.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, raporton noa.al duke cituar burime nga policia e Shtetit.

Mësohet se në drejtim të një të riu është hapur zjarr me pasojë vdekjen e tij.

Raportohet se i ndjeri është një djalë i ri rreth 25 vjeç, Marius Ismaili.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka rrethuar perimetrin e vendit të krimit.

Dyshimet e para janë për një konflikt mes dy personash, pas konsumi pijesh alkoolike, konflikt që u mbyll me vdekjen fatale të njërit prej tyre.

Paraprakisht raportohet se i dyshuari i vrasjes është shoqëruar në komisariatin e policisë së Kavajës. Ai është Xhevdet Laçini, 60 vjeç, banor i Kavajës. I dyshuari është pronar i lokalit ku ndodhi ngjarja.

Mësohet se Laçini e kishte me leje armën e zjarrit, një çifte.

Loading...
Loading...