Projektohen krevatë të posaçëm për tërmetet, ja ç’ndodh kur ka lëkundje apo shembje
Transmetuar më 02-12-2019, 21:29

Kjo video po qarkullon në internet dhe tregon disa modele krevatesh.

Ata jënë të posaçëm për raste tërmetesh, teksa ja në projektuar për të mbrojtur gjatë rasteve të shembjes së banesës.

Në videon e mëposhtme do shihni një sërë modelesh të një shtrati që mbron njerëzit nga një tërmet i fuqishëm .

Në momentin kur sensorët ndjejnë lëkundjet e tokës dysheku bie në një dhomë të mbuluar me kapak mbrojtës. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...