“Lutuni për Shqipërinë!”, solidarizohet edhe klubi i njohur spanjoll
Transmetuar më 29-11-2019, 23:23

Jo vetëm futbollistët dhe ekipet shqiptare janë solidarizuar me pasojat tragjike që la pas tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

Edhe klubi i Malagës në Spanjë, ku aktivizohen edhe dy futbollistët të Kombëtares shqiptare, Keidi Bare e Armando Sadiku, është solidarizuar ditën e sotme me Shqipërinë.

Përpara se lojtarët spanjollë të zbrisnin në fushë për ndeshjen e kampionatit përballë Numancia në transfertë, të gjithë futbollistët e Malagës kishin shkruar në bluzat e tyre “Lutuni për Shqipërinë”. /NOA.al

Loading...
Loading...