Çaji që iu ndihmon të flini më shumë, provojeni
Transmetuar më 29-11-2019, 19:49

A keni provuar ndonjëherë çaj me banana dhe kanellë? Ndihmon shumë në përmirësimin e gjumit.

Për këtë çaj ju nevojiten një banane, kanellë dhe ujë.

Përgatitja: Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni një banane të prerë. Lëreni për 10 minuta. Pasi e keni hequr nga zjarri shtypeni me një pirun dhe më pas kullojeni në një filxhan çaji.

Lëreni të ftohet dhe shtoni pak kanellë. Ju duhet ta pini këtë të paktën një orë para se të shkoni në shtrat. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...