Thaçi i dërgon telegram ngushëllimi Metës: Në gatishmëri për mbështetje
Transmetuar më 26-11-2019, 10:52

Presidenti i së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për viktimat e tërmetit në Shqipëri.

Në këtë telegram ngushëllimi, Thaçi ka thënë se populli i Kosovës bashkëndjen me vëllezërit dhe motrat matanë kufirit.

“Në emër të qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, juve, vëllezërve dhe motrave shqiptare, si dhe familjarëve të viktimave të këtij tërmeti, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe shpreh gatishmërinë më të lartë për mbështetje dhe solidaritet", ka thënë presidenti Thaçi.

Po ashtu, presidenti Thaçi e ka njoftuar Presidentin Meta edhe për dërgimin e njësiteve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në përkrahje të popullsisë së zonave të dëmtuara nga tërmeti. /a.y/noa.al/

Tërmetet e sotme, 8 të vdekur dhe 325 të plagosur

Loading...
Loading...