Prijeni qepën në 4 pjesë dhe futeni në furrë, rezultati do ju mahnisë
Transmetuar më 19-11-2019, 13:03

Për shkak të shijes së tyre të rëndë dhe shumë të fortë, qepët nuk janë të dashura nga të gjithë, por padyshim që mbeten ushqimi më i shijshëm dhe i dobishëm për trupin e njeriut.

Ka shumë mënyra për t’i shijuar ato, por sot duam t’ju tregojmë një metodë të thjeshtë dhe të vlefshme. Në këtë mënyrë ju mund të bëni përshtypje te të ftuarit tuaj me një prerje shtesë klase.

Ne fillojmë duke bërë katër prerje në qepë pa prerë bazën, në këtë mënyrë do të marrim tetë karafil të bashkuar me njëri-tjetrin.

Më pas i shtojmë asaj erëza të ndryshme, lëreni në furrë për gjysmë ore dhe gjithçka është gati./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...