Djali 6-vjeçar “Fast and Furious” në autostradë, i jep makinës me 130 km/h
Transmetuar më 18-11-2019, 15:10

Një nënë po hetohet nga policia ruse dhe shërbimet e kujdesit ndaj fëmijëve pasi një video e djalit të saj duke ecur në rrugë me rreth 130 km/h u bë virale në internet.

Agina Altynbayeva vendosi 6-vjeçarin në timon e mjetit tip “Hyundai Solaris” dhe e lejoi të ngiste makinë në një autostradë bosh në rajonin e Tatarstan.

Pamjet tregojnë fëmijën në timon ndërkohë që makina arrin shpejtësinë 130 km/h. Përpos ngasjes në makinë nën moshë, djali tejkalon edhe limitin e shpejtësisë në rrugë prej 120 km/h.

Ndërsa nëna e tij 29-vjeçare reagoi ndaj kritikave në mediat sociale duke shkruar: “Jetoj siç dua. Nuk pendohem për asgjë. Jam e qetë për gjithçka. Nuk kam nevojë për komentet tuaja.

Unë nuk jam i interesuar për jetën tuaj private dhe do të dëshiroja që të ishte reciproke …Unë bëj gjithçka siç duhet, dhe nëse mendoni se nuk kam të drejtë, është problemi juaj".

Autoritetet e policisë dhe kujdesit të fëmijëve filluan një hetim paraprak pas publikimit të videos së tij, tha Ministria e Brendshme Tatarstan.

"Para së gjithash, banori do të intervistohet nga oficerët e GIBDD (policia e trafikut rus) dhe do të merren përfundimisht masa të caktuara. Në rast se këto masa rezultojnë të pamjaftueshme, ne do të konsiderojmë ta ftojmë nënën në një takim”, tha një zëdhënës.

Më herët Altynbayeva u kritikua për një video tjetër, në të cilën voziste me një fëmijë në prehër. /b.l/noa.al/

Loading...
Loading...