Merr fund papunësia! Hapet fabrika e kanabisit dhe kërkon punonjës
Transmetuar më 17-11-2019, 11:02

Një fabrikë e madhe kanabisit do të hapet në Australi dhe do sigurojë qindra vende pune.

Prodhuesit e lëndës narkotike për mjekim, LeafCann, thonë se kanë dhënë licensën e kanabisit për tre vjet.

Kjo do të thotë se organizata mund të fillojë punën me një vlerë prej 50 milionë dollarë në një qendër kultivimi dhe përpunimi.

Sic raporton The Adviser, qendra do të jetë e para në botë që prodhon vaj dhe bimë kanabisi për pacientët. Puna mendohet se do fillojë vitin e ardhshëm dhe do krijojë rreth 200 – 800 vende pune.

Bashkëthemeluesit e LeafCann thonë se vendi ku do të hapet qendra do mbetet privat për arsye sigurie.

Loading...
Loading...