Mbanin djalin mbyllur në kafaz mace, e djegin për vdekje me ujë të valuar
Transmetuar më 14-11-2019, 15:00

Një gjykate në Singapor i janë treguar fotot e një kafazi maceje që një djalë pesë vjeçar u mbajt nga prindërit e tij para se ta ‘digjnin atë për vdekje’.

Azlin Arujunah dhe Ridzuan Mega Abdul Rahman, të dy 27 vjeç, akuzohen se derdhën ujë valë mbi djalin e tyre në shtëpinë e tyre në qytetin-shtetin e Azisë Juglindore tre vjet më parë.

Gjatë ditës së parë të gjykimit të tyre të martën gjykata dëgjoi që pesë-vjeçari ishte mbajtur në një kuti mace dhe u torturua me lugë të nxehtë dhe pinca për muaj të tërë para se të vdiste.

Vdekja e tij u shkaktua nga një goditje në kokë dhe derdhje e ujit të nxehtë 92 gradë celsius në trup.

Një patolog mjekoligjor i tha të mërkurën Gjykatës së Lartë të Singaporit se çarjet në trupin e djalit mund të ishin rezultat i mbajtjes së të riut në hapësirën e mbyllur.

Fotot e trupit të djegur të djalit dhe prerjet në trupin e tij, përfshirë dëmtimet në fytyrë dhe kokë, ju treguan gjykatës me një video.

Ndër listën e dëmtimeve të tmerrshme ishin djegie të shkallës së dytë dhe të tretë që mbulonin 75% të trupit të djalit, lëndime akute të veshkave, dehidratim, hundë të thyer, prerje në fytyrën e tij dhe vonesë të të folurit.

Fëmija, i cili nuk është identifikuar për shkak të një urdhri gjyqësor, vdiq vetëm një ditë pasi u dërgua në spital.

Sot nëna e tij, Azlin, i tha policisë, se ajo nuk kishte ndërmend të vriste fëmijën e saj, duke thënë ‘si jam në gjendje të vras një fëmijë? Thjesht shikoni trupin tim të vogël. ‘

Prokurorët pohojnë se në gusht të vitit 2016, djali djali mori një tas me biskota dhe Azlin e rrahu aq shumë sa që trupi i tij ishte i mbuluar në shenja. Babai i djalit vendosi një lugë metalike djegëse në pëllëmbën e tij, kur fëmija ‘vodhi’ pluhur qumështi për të ngrënë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...