Njihuni me njeriun me më shumë pirce në botë, numëron plot 450 të tilla
Transmetuar më 13-11-2019, 12:35

Konventa ndërkombëtare e artit të trupit u mbajt këtë fundjavë ndërsa artistë tatuazhesh nga e gjithë bota zbritën në Bruksel.

"Njeriu më me shumë pirse" në botë shfaqi "brirët e djallit" të tij tërheqës në Konventën e Tatuazheve.

Brirët, implantet nëndermale që kushtonin deri në 1.500 pound ishin vetëm një nga format e shumta alternative të trupit në shfaqjen në kongres.

Gjermani, Rolf Buchholz, 60 vjeç, ka plot 450 pirce. 278 prej tyre janë në organin e tij gjenital, por ai thotë se kjo nuk ndikon në jetën e tij seksuale.

“Nuk është aspak problem. Unë kam pasur shpime tashmë kaq gjatë, nëse do të kishte ndonjë problem, unë do i hiqja ato shumë kohë më pare”, tha Rolf.

Të pranishmit në këtë aktivitet, shpesh janë tërhequr nga shansi të tatuazhohen nga ‘artistët më të mirë të tatuazheve në botë’, sipas faqes zyrtare të kongresit.

Tatuazhet e përfunduar në mbledhje pastaj mund të futet në ceremonitë e ndarjes së çmimeve të kongresit, të cilat japin çmime në kategori që përfshijnë Grafikun më të Mirë, dhe Shfaqjen më të Mirë.

Biletat ditore për ngjarjen kushtojnë 30 € (26 £) dhe gjithashtu përfshijnë hyrjen në një sërë argëtimesh siç janë betejat e mbishkrimeve, ndeshjet e mundjes dhe shfaqjet e biçikletave./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...