Ja ku i çoi Erion Veliaj paratë pas gjyqit që fitoi me Albana Vokshin?
Transmetuar më 08-11-2019, 22:29

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, pas gjyqit që fitoi ka vendosur të dhurojë paratë për shkollën "16 nëntori" në Pezë.

Paratë e dëmshpërblimit që i akordoi gjykata pasi fitoi gjyqin për shpifje me ish-deputeten Albana Vokshi, kryebashkiaku Veliaj i ktheu në të mira materiale për shkollën.

Ai teksa dorëzoi sot një kompjuter për kabinetin e informatikës, tha se kjo dhuratë simbolike është një dëshmi se shpifjet dhe intrigat nuk të çojnë askund.

“ Është vlera e një gjyqi të fituar për shpifje. Dua që ky kompjuter apo edhe të tjerë që do të pasojnë, për ta kompletuar klasën e teknologjisë së informacionit në shkollën “16 shtatori” në Pezë, të jenë edhe një dëshmi e një mentaliteti që duhet ndryshuar. Pra, duhet të kuptojmë se nuk ecet përpara me shpifje, me tallje, me intriga, me thashetheme, me logje apo duke ngrënë fara”.

Kryebashkiaku bëri apel që politika të mos përdoret si instrument për të sulmuar kundërshtarin, por si një mënyrë për t’u fokusuar më shumë tek virtyti.

Veliaj shtoi se nxënësit e kësaj shkollë që tashmë janë pajisur me kartën e performancës do të kenë mundësi të marrin pjesë edhe në kurse që do të zhvillohen tek Piramida.

“Bota nuk është zhvilluar nga shpifja, por nga puna, nga përpjekjet. Shpresoj shumë që të jetë një kontribut për të futur një kulturë komplet të re. Nëse doni një jetë të suksesshme, por të vështirë, do të duhet që dikujt që shpif t’i tregoni vendin, dhe pastaj të lejoni që puna juaj të flasë më shumë se rrenat dhe shpifjet”, u shpreh kryebashkiaku Veliaj./NOA.al

Loading...
Loading...