Vaj ulliri me kripë, mësoni si ta përdorni kur keni probleme me kockat
Transmetuar më 08-11-2019, 19:56

Përzierja e vajit të ullirit me kripë ndihmon shumë njerëzit të cilët vuajnë nga dhimbja e kockave.

Vaji i ullirit është i pasur me vlera të rralla, dhe kombinimi me kripën e bën me efektiv për të shëruar dhimbjet e kockave.

Çfarë iu duhen?

1 gotë me ujë

20 lugë gjelle me vaj ulliri

10 lugë gjelle me kripë deti

Si ta përgatisni:

Shtoni vajin e ullirit dhe kripën në ujë dhe përziejini së bashku. Masën e përfituar përdoreni për të masazhuar zonën e prekur nga dhimbja për rreth 3 minuta.

Masazhi fillestar duhet të zgjasë 3 minuta dhe duhet të arrini që të masazhoni zonën e prekur për deri 10 ose 20 minuta. Kjo kurë duhet aplikuar në lëkurë për 10 ditë me rradhë. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...