Hajduti pi 31 shishe verë në kantinë, gjendet i dehur nga policia
Transmetuar më 08-11-2019, 09:00

Pi 31 shishe me verë dhe shampanjë të vjedhura në kantinën e një ndërtese, por kapet nga policia i dehur.

Është kjo ajo që ka ndodhur në Menzingen, në kantonin zviceran të Zugo. Verërat e vjedhura kapin një vlerë prej 2 mijë frangash zvicerane, ku mes tyre ishte edhe një shishe Dom Pérignon dhe disa të tjera Château Mouton Rothschild.

Nga çfarë deklaroi këtë të mërkurë policia e Zugo, agjentët u telefonuan në orët e para të 1 nëntorot nga një banor i godinës, i cili konstatoi praninë e një personi të panjohur në garazhin nëntokësor.

I dyshuari u gjet i dehur me një shishe në dorë, ku për shkak të gjendjes që shfaqte u dërgua në spital.

Nga hetimet e kryra rezulton se 38-vjeçari zviceran kishte kaluar disa netë në garazh. /a.y/noa.al/

Loading...
Loading...