Parashikimi i motit, e premte 8 nëntor 2019
Transmetuar më 08-11-2019, 08:12

Territori shqiptar do të karakterizohet nga një mot i vranët, ku vranësirat do të jenë më të dendura në zonat malore.

Vendi ynë herë pas here do të ketë rrebeshe afat- shkutra shiu ku më të dukshme do të jenë në Juglindje të Shqipërisë.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4 gradë C deri në 19 gradë.

Era do të fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...