Meta në Kalabri: Konferencë kushtuar personalitetit të shquar italian e shqiptar
Transmetuar më 07-11-2019, 10:35

Kreu i Shtetit Ilir Meta e ka nisur ditën e punës sot në Kalabri, aty ku do të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, këtij personaliteti të shquar italian dhe shqiptar,

Ka qenë vet kreu i shtetit që ka njoftuar përmes një statusi në rrjetin e tij social ‘Facebook’.

“Mirëmëngjes nga Kalabria, nga ky vend i mrekullueshëm, ku sot do të kem kënaqësinë të marr pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, këtij personaliteti të shquar italian dhe shqiptar. 🇦🇱🇮🇹”, shkruan Meta./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...