Parashikimi i motit, e enjte 7 nëntor 2019
Transmetuar më 07-11-2019, 08:12

Vendi ynë sot do të jetë në mbizotërimin e vranësirave të dendura të cilat do të sjellin shira mesatar dhe intensiv që në orët e para të ditës.

Gjatë mesditës pritet përmirësim i përkohshëm, por që nga pasditja dhe mbrëmja rikthehen rreshjet e shiut në vend.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur nga 5 gradë C deri në 20 gradë C.

Era do të fryjë lehtë në okë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/ hnga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...