Parashikimi i motit, e hënë 4 nëntor 2019
Transmetuar më 04-11-2019, 08:13

Vendi ynë do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe rreshjeve të shiut gjatë paradites, parashikohet që shirat të jenë mesatar deri intensiv në zonat Veriore dhe Jugore.

Duke filluar nga pasditja dhe në vijim pritet përmirësim gradual i kushteve atmosferike.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur nga 3 gradë C deri në 21 gradë C.

Era do të fryjë e fortë gjatë paradites, por mesdita sjell rënie të intensitetit të Erës deri në 40-50 km/h nga drejtimi Perëndimor- Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim 4-5 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...