Parashikimi i motit, e hënë 28 tetor 2019
Transmetuar më 28-10-2019, 07:36

Orët e para të mëngjesit deri në mesditë do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët.

Por pritet që gjatë pasdites dhe mbrëmjes vranësirat të bëhen të dukshme në zonat përgjatë kufirit Lindor dhe në Veri të vendit. Orët e vona të natës sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4 gradë C deri në 26 gradë C.

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...