Parashikimi i motit, e premte 25 tetor 2019
Transmetuar më 25-10-2019, 08:00

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të Lartë atmosferik me qendër kryesore në ishujt Britanikë e cila po influencon mot të kthjellët në vendin tonë .

Kushtet e qëndrueshme atmosferike vijojnë të jenë prezente në vendin tonë, duke diskutuar mot të kthjellët në orët e para të ditës.

Ndërsa mesdita dhe pasditja i bëjnë vranësirat më të dukshme në zonat malore duke e lënë në ndikimimin e kthjellimeve.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 6 gradë C deri në 27 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...