Për herë të parë një ekuipazh me femra në hapësirë, kanë mision të veçantë
Transmetuar më 19-10-2019, 17:48

Nuk kishte ndodhur më parë, teksa NASA ka dërguar në hapësirë një ekip të përbërë vetëm me femra.

Astronautet e NASA-s Christina Koch dhe Xhesika Meir lanë Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor në orën 12:38 pasditen e sotme për të filluar udhëtimin e parë në hapësirë.

Ato kanë një detyrë në këtë mision, të rregullojnë një pjesë të thyer të rrjetit diellor të stacionit.

Ky është cilësuar si një moment historik. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...