Kjo pije ul tensionin e gjakut, përgatiteni vetë dhe provojeni
Transmetuar më 08-10-2019, 21:15

Shumë vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut dhe ky është një problem serioz për shëndetin.

Por ka një produkt që ndikon në uljen e tensionit të gjakut, dhe ky është panxhari, pasi është i pasur me nitrate.

Konsumi i lëngut të panxharit apo i ushqimeve të tjera që janë të pasura me nitrat mund të jetë një alternativë e mirë për trajtimin e hipertensionit.

Ky është një përfundim i nxjerrë nga studiuesit britanikë, të cilët kanë parë analizuar efektin e nitrateve mbi presionin e gjakut tek minjtë dhe tek njerëzit që vuajnë nga hipertensioni

Shkencëtarët kanë zbuluar se konsumimi i përditshëm i lëngut të panxharit të sheqerit ul tensionin e gjakut. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...