Veseli: PDK-ja do të kalojë në opozitë
Transmetuar më 06-10-2019, 23:28

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve.

Ai shpalli vendimin që PDK mos bëhet pjesë e negociatace për qeverisje të përbashkët me Albin Kurtin.

‘PDK-ja do të kalojë në opozitë. Por ne do të vazhdojmë t’i shërbejmë kombit dhe shtetit.

I jam mirënjohës mijëra njerëzve që i takuam këto ditë", tha ai konferencë për media.

Konferencë për media

Publiée par Partia Demokratike e Kosovës – PDK sur Dimanche 6 octobre 2019

Loading...
Loading...