Ngjarja krijoi panik, si e sajoi “rrëmbimin” 13-vjeçarja në Tiranë
Transmetuar më 06-10-2019, 14:41

Adoleshentja që sajoi marrjen e saj forcërisht, e kishte ideuar disa ditë më parë planin e ikjes nga shtëpia, në shenjë hakmarrjeje ndaj prindërve.

Shoqja e ngushtë, tregon hap pas hapi se, çfarë ka ndodhur dhe se si u stis rrëmbimi. Shkak ishte mosdhënia e lejes dhe parave për të shkuar te ditëlindja e shoqes së adoleshentes.

Loja e vajzës 13-vjeçare që mendoi të hakmerrej vetëm ndaj prindërve të saj, u përjetua në përmasa të frikshme në opinionin publik. Kishte ditë që e mitura kërkonte leje dhe para për të shkuar te ditëlindja e shoqes së saj të ngushtë, por kishte marrë refuzimin e prerë nga familjarët.

Për të mësuar më shumë, ABC News iu rikthye edhe njëherë vendit nga ku u stis një grabitje në rrugën “Ndre Mjeda”. Pranë rrugës kryesore ndodhet banesa e të miturës.

Të vetmit që duan të tregojnë se si ka ndodhur historia janë shokët dhe shoqet e 13-vjeçares. Veprimi i të resë i ka lënë të gjithë pafjalë. Të bindur se bashkëmoshatarja e tyre nuk ka vepruar mirë, fëmijët tregojnë edhe kur folën në telefon me vajzën. Banorët janë të shokuar. Prania e kameras i bën të nervozë dhe komentet janë të pakta.

Gazetari kërkoi të kontaktonte më familjarët e vajzës së re. Por si përgjigje mori vetëm heshtjen.

Drejtoria e Policisë së Tiranës ka administruar dëshminë e vajzës së dhënë në prani të psikologes. E mitura i ka qëndruar deklarimit të saj se, gjithçka e ka bërë vetëm se ishte privuar nga pjesa tjetër e shoqërisë për të shkuar te ditëlindja e shoqes së saj të ngushtë. Ndërkohë dëshmi kanë dhënë edhe persona të tjerë, por që më pas janë lënë të lirë.

Loading...
Loading...