Gjumë brenda Konferencës së partisë më të madhe Britanike
Transmetuar më 01-10-2019, 15:28

Konferenca e Partisë Konservatore në pushtet dëshmon sesa shumë janë të bindur nga drejtuesit e tyre politikë, edhe anëtarët e saj, dhe jo më publiku i gjerë nw Britaninw e Madhe.

Disa anëtarë të Partisë Konservatore nuk mund të mbanin zemërimin e tyre sot, teksa fjetën gjatë fjalimeve të konferencës, që u mbaj në Manchester.

Edhe temat më të nxehta, siç është marrëveshja për tërheqjen e Brexit dhe programi i Parlamentit, nuk mundën dot t’i mbanin zgjuar të pranishmit.

Në një foto një burrë ishte gati i shtrirë në karrigen e tij dhe në mënyrë dramatike mbajti sytë e tij të mbyllur, thuajse gjatë gjithë konferencës.

Folësit në konferencë përfshinin zyrtarë të lartë  si Michael Gove, sekretari i jashtëm, Dominic Raab dhe sekretari i shëndetësisë, Matt Hancock.

Të gjithë folën rreth çështjeve për Brexit.

Britania e Madhe është përfshirë nga debate dhe mosmarrëveshje të shumta rrethe Brexit, aq sa njerëzit duket se janë mërzitur shumë, saqë nuk duan t’ia dinë fare. /a.m/NOA.al

Loading...
Loading...