Takimi/ Gent Cakaj merr bekimin e Papa Françeskut
Transmetuar më 18-09-2019, 19:27

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, vizitoi sot Vatikanin, ku edhe u takua me  Papa Françeskun.

Ai pati një shtrëngim duarsh me Atin e Shenjtë.

Si dhe raportohet se ministri i shprehu Papa Françeskut respektin fetar dhe kulturor të shqiptarëve ndaj kreut të Kishës Katolike. /a.m/NOA.al

Loading...
Loading...