Ish-Presidenti kampion i SHBA-ve, në mundje!
Transmetuar më 17-09-2019, 19:28

Para se Abraham Linkoln të bëhej politikan, ai ishte një kampion mundjeje.

Me më shumë se 300 ndeshje zhvilloi ai, si mundës profesionist.

Linkolni humbi vetëm 1 ndeshje në karrierën e tij dhe portreti i tij u paraqitet në sallën historike të mundësve kombëtare, në vitin 1992./a.m/NOA.al

Loading...
Loading...