Dikur! Kur lajmet jepeshin vetëm në një ekran!
Transmetuar më 17-09-2019, 12:30

Puna e saj si gazetare dhe spikere lajmesh përkoi me një kohë të vështirë.

Megjithatë, ishte i vetmi ekran, ku shqiptarët mund informoheshin.

Dhe profesionalizmi i saj ka bërë që ajo të mbetet thellë e ngulitur në memorien e njerëzve.

Një foto e hershme e Tefta Radit, spikeres dhe gazetares së mirënjohur të Televizionit Publik, ka ngjallur shumë reagime në rrjetet sociale. Ka nostalgji, gjithsesi, për këtë ikonë të ekranit tonë.

/a.m/NOA.al

Loading...
Loading...