Moti sot dhe nesër në Shqipëri dhe Kosovë
Transmetuar më 17-09-2019, 06:43

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik të pozicionuar në Europën qëndrore e cila po influencon që në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës të ketë mot të stabilizuar.

E Martë 17 Shtator 2019 Sot moti do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave në relievet malore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6-7 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 12/27°C

Zonat e ulëta 14/31°C

Zonat bregdetare 18/29°C

Kosova për ditën e Martë dt 17 Shtator 2019

Edhe në Kosovë sot moti do të jetë me diell.

Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°C në mëngjes deri në 30°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkurë 18 Shtator 2019 Nesërvmoti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira në shtim në pjesën e dytë të ditës në alpe do të ketë rreshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 8m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 12/26°C

Zonat e ulëta 14/30°C

Zonat bregdetare 18/28°C

Në galeri gjeni dhe parashikimin e motit deri në fundjavë

Loading...
Loading...