Çlirimi i Beratit, veteranët në konferencë me shami pioneri
Transmetuar më 13-09-2019, 23:18

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, i cili është njëkohësisht i ngarkuari i PS-së për qarkun e Beratit,  mori pjesë sot në konferencën e zhvilluar me rastin e 75-vjetorit të çlirimit të Beratit.

Ajo që ra në sy ishte prania e veteranëve me shami pioneri, simbol i Enver Hoxhës.

"Konferenca me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të Beratit, këtij qyteti vlerash dhe qëndrese, me emra të spikatur në kolonën e shndritshme të heronjve të luftës", theksoi Klosi.

"Akademikë nga Instituti i studimeve Albanologjike dhe Historisë, publicistë e veteranë jehuan përmes fakteve e dokumentave për kontributin e këtij qyteti unikal në rezistencën kundër pushtuesve."  /a.m/NOA.al

Loading...
Loading...