Rama manipulim fotosh në takimin me Merkel? Kryemadhi: Sigurisht që po
Transmetuar më 13-09-2019, 21:12

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në studion e RTV Ora deklaroi se në takimin e kryeministrit Rama dhe kancelares Merkel ka pasur manipulim fotosh.

Monika Kryemadhi: Çdo ditë që më shumë Shqipëria largohet nga negociatat aq më shumë do të rritet distancimi, vuajtja, varfëria e shqiptarëve.

Pra historia e negociatave është e lidhur ngushtë me ekonominë shtëpiake të çdo shqiptari. Hapja e negociatave do të thotë që shqiptarët do të kenë një shans apo mundësi për të jetuar më mirë. Do të kenë mundësi për të shkolluar fëmijët e tyre më mirë, do të kenë një shëndetësi më të mirë, do të kenë një sistem drejtësie të pavarur që do t’ju shërbejë për të luftuar kundër padrejtësive.

Shpresoj që deri në datën 18 kur të jepet vendimi përfundimtar Shqipëria të marrë një raport pozitiv  sepse do të ishte një shpresë dhe një dritë jeshile për shqiptarët.

Zyra e kryeministrit është një zyrë propagande që funksionon për evidentimin e pamjes artistike të kryeministrit.

Pyetje: Ne nuk e dimë dhe nuk është bërë publike ajo që ka diskutuar Rama në takimin me Merkel.

Monika Kryemadhi: Unë nuk di nëse në të vërtetë ambasadori shqiptar është nxjerrë në atë takim.

Pyetje: Por në një foto të nxjerrë nga zonja Merkel, publikuar vetë nga zyra e saj ku Rama i dhuron një libër pikturash.

Monika Kryemadhi: Dhe nga zyra e kryeministrit është shpërndarë një foto ku Rama me kancelaren Merkel përshëndesin publikun me dorën ngritur.

Në fakt nga zyra e kryeministrit shpërndahet një foto me xhaketë të kuqe të kancelares dhe ndërkohë nga zyra e kancelares shpërndahet një foto me xhaketën blu kancelarja.

Pyetje: Mendoni se është bërë një manipulim fotosh ng ana e stafit të kryeministrit?

Monika Kryemadhi: Sigurisht, as nuk kam pikën e dyshimit. Nuk është ky problemi a do t’i sjelli kjo bukë shqiptarëve.

Loading...
Loading...