Negociata me Shqipërinë, Tusk vjen në Tiranë javën e ardhshme
Transmetuar më 13-09-2019, 18:17

Në pritje të vendimit për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë, Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, pritet të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme.

Vizita është parashikuar ditën e martë ku do të takohet me Kryeministrin Edi Rama.

Vizita e kreut të KE në Tiranë vjen një muaj pas vendimit të Këshillit të Europës për negociatat me Shqipërinë dhe Maqeoninë e Veriut.

Pas vizitës në Shqipëri, axhenda e Tusk do të zhvendoset në Maqedoninë e Veriut. /k.k/noa.al/