Rudina Hajdari: Një pakt Rama-Basha, i jep fund liderit të opozitës
Transmetuar më 12-09-2019, 23:38

Deputetja Rudina Hajdari, e ftuar në emisionin "Open" në Top Channel u shpreh se nëse ndodh një marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe Lulzim Bashës, do të sjellë fundin ekrydemokratit.

Hajdari është shprehur se kryetari i opozitës Lulzim Basha do të marrë fund tre muajt në vijim.

Në një lidhje në emisionin "Open", Hajdari u shpreh se nëse ndodh një marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe Bashës, do ët sjellë fundin e Bashës.

"Basha merr fund nëse ndodh një marrëveshje dhe kjo gjë ndodh tre muajt në vijim. Sepse ai e ka fundosur Partinë Demokratike me djegien e mandateve. Partia Demokratike është përçarë.

Aty nuk ka mbetur më ndodnjë figurë e njohur që të dijë si ta drejtojë. Dhë nëse hapen negociatat, PD-ja do ta ketë akoma më të vështirë që të rikthehet në politikë,"- tha Hajdari.

Loading...
Loading...