Berisha zbulon prapaskenat: Rama refuzoi dy herë marrëveshjen në qershor, ja çfarë duhet të bëjë opozita
Transmetuar më 12-09-2019, 22:52

Ish kryeministri Sali Berisha, ka zbuluar në emisionin “Opinion”, se gjatë muajit qershor, kryeministri Edi Rama ka refuzuar dy herë mundësinë e marrëveshjes mes palëve, të negociuar nga gjermanët.

Sipas Berishës, e vetmja mënyrë për të arritur qëllimet e opozitës, janë zgjedhjet pa Edi Ramën kryeministër.

Dhe kjo gjë sipas tij, mund të arrihet vetëm me protesta masive.

“Tentativat për marrëveshje i ka refuzuar Edi Rama. Ka patur dy tentative nga gjermanët në Qershor. Rama i ka refuzuar.

Si zgjidhet kriza? Qeveri kalimtare me detyra të caktuara, për të përgatitur zgjedhje. Shkohet drejt kësaj kur populli opozitar, të mos lëshojë sheshin derisa t’ja mbathë Edi Rama”, ka thënë Berisha.

Loading...
Loading...