Sa besoni në horoskop? Zbulojeni atë përmes shenjës suaj zodiakale
Transmetuar më 11-09-2019, 15:55

Kush nuk e ka lexuar kurrë horoskopin, nën iluzionin se mund të korrespondojë me realitetin? Për disa është një zakon i domosdoshëm, ndërsa të tjerët e lejojnë veten të jenë të fiksuar nga astrologjia, por pak e dinë që ky qëndrim ndikohet edhe nga yjet. Në varësi të shenjës së zodiakut, së cilës i përkisni, zbuloni sa besoni në horoskop.

Dashi

Dashi është impulsiv por në të njëjtën kohë naiv dhe, edhe nëse dikush nuk do ta thoshte kurrë, beson në horoskop. Të gjithë njerëzit e lindur në këtë pjesë të vitit e gjejnë veten në përshkrimet e astrologut për shenjën e tyre, kjo është arsyeja pse ata duan të mendojnë për faktin se fati i tyre është i lidhur me yjet.

Demi

Edhe pse Demi është i fortë dhe vendimtar, ai fsheh një shpirt romantik dhe kjo është arsyeja pse ai ëndërron për një botë në të cilën ai është i lidhur me të dashurit përmes forcave më të mëdha se ai, siç është astrologjia. Prandaj ai beson në horoskop, veçanërisht kur bëhet fjalë për lidhjet e dashurisë.

Binjakët

Thënia "nuk është e vërtetë, por unë besoj se" është e përsosur për Binjakët, veçanërisht kur bëhet fjalë për horoskopin. Nëse nga njëra anë janë super racionalë, nga ana tjetër ata duan të lënë çdo derë të hapur, edhe nëse kjo do të thotë të besosh në fjalët (ndoshta të shpikura) të një astrologu. Por ka një gjë për të cilën ata nuk kanë asnjë dyshim: çdo shenjë e zodiakut ka karakteristika shumë specifike që mund të gjenden tek të gjithë ata që kanë lindur në atë muaj të vitit.

Gaforrja

Gaforrja është shenja më romantike e zodiakut, është shumë imagjinare dhe pëlqen të ëndërrojë në çdo gjë. Horoskopi është bukë për dhëmbët e tij, kur i lexon dhe kur lajmet që i jepen janë pozitivë, ai mbetet i lumtur gjatë gjithë javës me shpresën se ato fjalë mund të realizohen.

Luani

Luani është aq i mbushur me veten sa nuk mund t’i besojë të tjerëve kur duhet të bëjë një zgjedhje, edhe nëse gjen njerëz të aftë dhe autorizues përpara tij. Çfarë përfaqëson horoskopi për të? Një "ngushëllim" për më të dobëtit, kjo është arsyeja pse nuk bën dot pa të.

Virgjëresha

A mundet që Virgjëresha, shenja më racionale e zodiakut, të besojë ndonjëherë në horoskop? Ajo e konsideron atë vetëm një iluzion të padobishëm dhe kjo është arsyeja pse e shmang leximin e saj, pavarësisht nga periudha në të cilën e gjen veten. Më mirë shmangni bisedën me të për astrologjinë, gjithmonë do të jetë mosbesuese për këtë çështje.

Peshorja

Peshorja është ndër shenjat më të arsyeshme të zodiakut, por, në të njëjtën kohë, ajo ka një shpirt idealist. Ajo kurrë nuk del nga shtëpia pa e lexuar horoskopin, ajo pret diçka të madhe (ose negative) të shkruar nga astrologu i tyre i besuar.

Akrepi

Akrepi është një shenjë misterioze dhe magjepsëse dhe, pavarësisht se ka një mendje shumë të hapur, është e vështirë të mendosh që diçka utopike mund të bëhet realitet. Ai beson vetëm në veten e tij, kështu që mbështetet pak në horoskop dhe e gjen veten shumë mirë.

Shigjetari

Shigjetari pëlqen të njohë botën dhe, gjatë përvojave të tij në kontakt me kultura të ndryshme, ai pa kaq shumë gjëra absurde sa që e kuptoi që gjithçka është e mundur. Edhe pse tenton të mos besojë në horoskop, ai e lexon atë çdo mëngjes, duke mashtruar veten se herët a vonë do t’i përgjigjet realitetit.

Bricjapi

Bricjapi është inteligjent, praktik dhe kokëfortë, nëse vendosni diçka në kokën tuaj mund të sfidoni gjithçka dhe të gjithë për ta arritur atë. Është e qartë, pra, se ai është pak i ndikuar nga horoskopi, ai është i bindur se arkitekti i vetëm i fatit të tij është ai vetë dhe nuk ka asgjë që mund ta bëjë atë të ndryshojë mendim.

Ujori

Ujori është një shenjë shumë praktike, preferon të jetë realist sesa të besojë në diçka që nuk do të realizohet kurrë. "Nëse ai nuk e sheh, ai nuk beson" dhe kjo është arsyeja pse ai mbështetet shumë pak në horoskop. Ai e di mirë se nuk mund të parashikohet e ardhmja, kështu që është më mirë ta lini shpirtin e tij të qetë dhe të përballeni me gjithçka që do të vijë me forcë dhe vendosmëri.

Peshqit

Peshqit lindin ëndërrimtarë, ata mendojnë se gjithçka në jetë ndodh për një arsye shumë specifike, kështu që ata besojnë gjithçka që horoskopi u tregon atyre. A nuk është rastësi që mes pyetjeve të para që i bëjnë një personi të ri ka edhe “Çfarë shenje je”? Sipas tyre, gjithçka është e lidhur përmes astrologjisë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...