Sulm me armë në Holandë, polici vret tre persona
Transmetuar më 09-09-2019, 21:21

Një sulm me armë zjarri i ka marrë jetën tre personave në Dordrecht të Holandës.

Policia vendase njofton se të shtënat kanë ardhur brenda një banese në jug të vendit.

Mediat shkruajnë se autori është një efektiv policie që ka qëlluar mbi 3 anëtarët e një familjeje dhe më pas ka qëlluar edhe mbi veten.

Ndërkohë, efektivi mësohe se ndodhet në gjende të rëndë.

Autoritetet nuk kanë bërë publik emrin e autorit të sulmit. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...