Viktima e dytë nga cigarja elektronike, ja ku ka ndodhur
Transmetuar më 06-09-2019, 19:24

Përdorimi i cigares elestronike i ka marrë jetën një tjetër personi.

Këtë herë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara, dhe është rasti i dytë brenda një muaji.

Personi u shtrua në spital si i sëmurë nga mushkëritë pasi kishte provuar cigaren elektronike. Kujtojmë që vdekja e parë nga cigarja elektronikë ka ndodhur në Ilinois në muajin gusht.

Ekspertët dhe mjekët kanë nisur hetimet për ndonjë sëmundje misterioze që shkaktohet nga cigarja elektronike, e cila ka prekur më shumë se 200 persona në SHBA. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...