Momente paniku, një tërmet tjetër i fuqishëm tronditi ishujt grekë
Transmetuar më 28-08-2019, 15:04

Një tërmet me madhësi 4.9 në shkallën Rihter goditi në orët e fundit ishujt Dodekanez në Greqi.

Epiqendra e tërmetit ishte 41 kilometra (25 milje) në verilindje të ishullit Karpathos dhe 100 kilometra (62 milje) në jug-perëndim të Rodos.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, madhësia e tërmetit shkoi në 4.9 ballë të Shkallës Rihter, ndërsa  thellësia e tij vlerësohet të jetë 30 kilometra (19 milje) nën det.

Dridhja u ndje në të gjithë ishujt Dodecanese, por deri më tani nuk raportohet për dëme materiale./a.m/noa.al

Loading...
Loading...