Parashikimi i motit për sot, e martë 27 gusht 2019 dhe për 5 ditët e ardhshme
Transmetuar më 27-08-2019, 07:22

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të mbetet në aktivitetin e valës së nxehtë sahariane duke kushtëzuar vendin tonë dhe Kosovën me temperatura të larta.

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu të izoluara në lindje dhe zonën qëndore formën e stuhive dhe shkarkesave elektrike për shkak të kontrastit të masave ajrore me veti të ndryshme fizike. 

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale në Shqipëri: 

Zonat  malore   18/31°C 

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/342°C Në galeri, parashikimi i motit deri në fund të javës

Loading...
Loading...