Hetimet bëjnë zbulime tronditëse për vdekjen e Emiliano Sala
Transmetuar më 14-08-2019, 18:04

Teksa kanë kaluar shtatë muaj nga vdekja e futbollistit argjentinas Emiliano Sala dhe pilotit anglez, David Ibotson, hetimet kanë bërë zbulime tronditëse.

Gjithçka lidhur me dinamikën e rrëzimit të avionit me të cilin udhëtonte sulmuesi në det.

Agjencia që po drejton hetimet “Air Accidents Investigation Branch”, ka zbuluar ditën e sotme detaje të reja.

Më konkretisht në trupin e futbollistit është gjetur një përqindje e madhe e monoksidit të karbonit.

Kjo përqindje ka qenë në nivele të larta edhe në kabinën e pilotit, çka sipas ekspertëve mund të shkaktojë humbje ndjenjash, përhumbje dhe atak kardiak.

Kësisoj dyshohet se ka qenë piloti ai që ka humbur kontrollin e avionit, duke u rrëzuar në det. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...