Hidhet shorti, njihuni me kalendarin e plotë të Kategorisë Superiore
Transmetuar më 10-08-2019, 13:23

Ka përfunduar në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti për edicionin e 81-të të Kategorisë Superiore në futboll, që do të zhillohet në sezonin 2019-2020. Kështu, FSHF ka vendosur të lërë pas shpine problematikat e shumë skuadrave dhe ka rrotulluar goglat për t’i dhënë jetë kampionatit të ri.

Janë përcaktuar ndeshjet e fazës së parë, pra nëntë javët e para e fazës së parë, teksa 27 sfidat e tjera do të luhen me rotacion në 3 fazat e mbetura me sistemin vajtje-ardhje. Lexoni kalendarin dhe njëkohësisht të mësoni sezonin që do të ketë skuadra juaj e zemrës.

Java 1:

Tirana-Luftëtari

Vllazni-Laçi

Skënderbeu-Flamurtari

Teuta-Bylis

Kukësi-Partizani

Java 2:

Tirana-Teuta

Flamurtari-Kukesi

Laçi-Skënderbeu

Bylis-Vllaznia

Luftëtari-Partizani

Java 3:

Teuta-Luftëtari

Vllaznia-Tirana

Skënderbeu- Bylis

Kukësi-Laçi

Partizani-Flamurtari

Java 4:

Tirana-Skënderbeu

Teuta-Vllaznia

Laçi-Partizani

Bylis-Kukësi

Luftëtari- Flamurtari

Java 5:

Vllaznia-Luftëtari

Skënderbeu-Teuta

Kukësi-Tirana

Partizani Bylis

Flamurtari-Laçi

Java 6:

Tirana-Partizani

Teuta- Kukësi

Vllaznia-Skënderbeu

Bylis-Flamurtari

Luftëtari-Laçi

Java 7:

Skënderbeu-Luftëtari

Kukësi-Vllaznia

Partizani-Teuta

Flamurtari-Tirana

Laçi-Bylis

Java 8:

Tirana-Laçi

Teuta-Flamurtari

Vllaznia- Partizani

Skënderbeu-Kukësi

Luftëtari-Bylis

Java 9:

Kukësi-Luftëtari

Partizani-Skënderbeu

Flamurtari-Vllaznia

Laçi- Teuta

Bylis-Tirana.

Loading...
Loading...