Frederic Veseli largohet nga Italia, zbulohet skuadra e tij e ardhshme
Transmetuar më 04-08-2019, 14:46

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Frederic Veseli ndërron skuadër dhe ligë.

Ai do të lërë përfundimisht Italinë për ta vazhduar karrierën në Turqi pasi ka arritur akordin me skuadrën e sapongjitur në Superligën turke Denizlispor.

Me rrëzimin e Empolit në Serie B, dëshira e Veselit ka qenë të largohet për të luajtur në nivele më të larta dhe mesa duket ia ka arritur qëllimit pasi tashmë do të jetë pjesë e kampionatit turk, një ligë në të cilën luajnë shumë lojtarë të mëdhenj.

Termat e marrëveshjes se cila do të jetë shifra që do të përfitojë Empoli nga shitja e shqiptarit dhe kontrata që do të firmosë Veseli me Denizlispor, nuk bëhen ende të ditura.

Veseli është një ndër lojtarët që ka qenë pjesë stabël e Kombëtares, në vitet e fundit. /a.m/noa.al/