A ju kujtohet Valderama! Ja transformimi i legjendës së futbollit kolumbian
Transmetuar më 23-07-2019, 14:14

Gjithkush që ka ndjekur futbollin, e kujton lojtarin e veçantë të Kombëtares ë Kolmbusë, në Botërorin ’90.

Në historinë e futbollit, lojtarë të veçantë kanë spikatur jo vetëm me cilësitë e tyre teknike apo fizike, por edhe për shkak të pamjes dhe i tillë ishte Carlos Valderma.

Të gjithë e kanë fiksuar për flokët e tij voluminoze dhe me rrica, por imazhet e fundit tregojnë transformimin e legjendës së futbollit. Kanë kaluar gati 25 vjet që kur ai la futbollin./a.m/noa.al/

Loading...
Loading...