Në kërkim për vjedhje, kush është i arrestuari nga “Shqiponjat” në Shkodër
Transmetuar më 16-07-2019, 13:50
Foto ilustruese

Një person i shpallur në kërkim për vjedhje, është vënë në prangat e policisë së Shkodrës.

Kapja e tij u bë paraditen e sotme, nga forca e posaçme “Shqiponja”.

Në bazë të informacionit të marrë në rrugë operative, në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, u bë arrestimi i 46-vjeçarit Syri Mehmeti.

Arrestimi i tij u bë pasi ishte i shpallur në kërkim dhe u bë ekzekutimi i urdhër ndalimit të Prokurorisë së Tiranës, për veprën penale të “Vjedhjes”.

Po ashtu Mehmeti rezulton i dënuar edhe më parë për vjedhje. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...