Fotot që provojnë se mjekra të transformon totalisht. Cilët meshkuj pëlqejnë më shumë femrat
Transmetuar më 13-07-2019, 17:47

Meshkujt me mjekër janë më tërheqës për femrat se sa ata pa mjekër.

Ky rezultat është nxjerrë pas një studimi nga “Journal of Evolutionary Biology”, ku pyeti 8.500 femra të cilët vlerësuan meshkujt me mjekër dhe ata pa mjekër.

Rezultati ishte vërtetë i habitshëm pasi të gjitha femrat e pyetura preferonin meshkujt me mjekër.

Dhe në fakt është mahnitëse të mendosh se shtimi i një tipari të fytyrës së një njeriu mund të ndryshojë tërësisht pamjen e tij.

Në fotografitë e publikuara ju mund të vëreni se si një mjekër mund të bëjë një njeri të duket si dikush krejtësisht tjetër./a/k/noa.al/

Loading...
Loading...