Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë…
Transmetuar më 10-07-2019, 23:33

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe.

E ftuar në puntatën e parë në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe pse ajo ka dalë fituese në festivalin e fundvitit me këngën “”Ktheju tokës” (kënga fituese e ketij festivali shkon në Eurovizion).

“Me sa kam informacion po, kënga fituese pagohet, por ende nuk ma kanë konfirmuar.

E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës.

Nuk i kam marrë ato para. Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr,“-tha Jonida.

Loading...
Loading...