Mister në Holandë, qindra minj vetëvriten duke u hedhur nga ura
Transmetuar më 02-07-2019, 09:13

Ajo që po ndodh në Holandë këto ditë është e pabesueshme dhe e veshur me mister.

Duke ecur në një rrugë rrezikon që të shkelësh minj të ngordhur, një fenomen shumë i përhapur këto ditë.

Ndonëse mund të duket absurde, është kjo ajo që po ndodh në Hommerts.

Brenda pak ditësh, numërohen mbi 500 minj të ngordhur, pas hedhjes nga një urë, duke u cilësuar si akt vetëvrasje.

Bazuar në deklarimet e dëshmitarëve thuhet se minjtë janë vetëvrarë në masë.

Dyshohet se gjithçka mund të ketë ardhur për shkak të përdorimit të disa pesticideve në zonë, por situata është e veshur me mister. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...