Tërmetet godasin sërish Korçën, lëkundje edhe në Tiranë
Transmetuar më 29-06-2019, 14:20

Nuk kanë të ndalur tërmetet në Korçë teksa vetëm ditën e sotme janë regjistruar tetë lëkundje të tjera.

Tërmeti më i fortë ka qenë me magnitudë 2.8 ballë.

Tërmetet nisëm pas mesnatës dhe vazhduen deri në orët e para të mëngjesit.

Lekundjet pasojnë ato të filimit të muajit qershor, që shembën banesa në disa fshatra.

Ndwrkohw, lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 13:28.

Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti ka qenë relativisht i lehtë me magnitudë 3.2 ballë, 50 kilometra larg kryeqytetit. /k.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...