Tha se kishte bombë në trup, policia e qëllon me armë
Transmetuar më 10-06-2019, 20:26

Një person është qëlluar me armë zjarri nga policia suedeze.

“Unë kam një bombë” u tha ai policëve, ndërsa këta të fundit e qëlluan me armë.

Ai tha ndër të tjera se do të shpërthente në një stacion treni, çka shtoi edhe më shumë dyshimet dhe frikën.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Malmos, në jug të Suedisë. Policët thanë se pasi kanë bërë bastisjen e stacionit të trenit, nuk kanë vërejtur asnjë bombë de se alarmi ishte fals.

Forcat e policisë kishin shkuar në vendngjarje, duke menduar se kishin të bënin me një sulm. /k.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...