Therën me thikë tre persona në Kosovë, bien në pranga tre të dyshuarit
Transmetuar më 08-06-2019, 13:46

Një ngjarje e rëndë me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur në Kosovë.

Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur në Mitrovicë.

Mësohet se Policia ka arrestuar të dyshuarit ku bëhet fjalë për tre persona të tjerë.

Policia e ka konsideruar këtë rast si tentativë vrasjeje.

Të plagosurit mëshet se kanë marrë mjekim në spitalin e Mitrovicës dhe më pas janë dërguar për kujdes intensiv në QKUK, në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një thikëku dyshohet se është përdorur gjatë konfliktit.

Gjithashtu në vendin e ngjarjes është sekuestruar një sasi e substancave narkotike të dyshuara si marihuanë.

Organet hetimore po punojnë për dokumentimin e plotë të ngjarjes./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...